• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w dużych miastach. Takie wiadomości są bardzo niepokojące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie są zmuszeni przytaknąć, że taki problem nie powinien być banalizowany. Jeżeli każdy przeanalizował w jaki sposób może sam przysłużyć się do ograniczenia tworzenia zanieczyszczeń, to problem w podstawowej mierze zostałby wyeliminowany. Co warto wziąć pod lupę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze domostwa?

Węgiel to bezkompromisowo niebezpieczny opał. Jakim materiałem grzewczym warto go zamienić? Słyszałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet oraz pellet tworzony jest z trocin drzewnych. Poddany przetworzeniu doskonale przydaje się do palenia w kominku lub świadomie przystosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie niszczy się kolejnych trenów lasu, jedynie posługuje się odpady. W takim układzie nie niszczymy środowiska! Materiały te odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można dostać pellet i brykiet wytworzony z różnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wyprodukowany z wiórów drzewa dębowego.

Podsumowując wspomniane w tekście czynniki warto przypominać sobie o ochronie środowiska. Wtedy bez trudności przysposobimy materiał opałowy do obecnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.